Ми працюємо:

Понеділок-пятниця з 9.00-18.00
Субота, неділя — вихідні
Доставка в Ваше місто і по Україні

Наша адреса:

м. Івано-Франківськ,
вул. Довженка, 5а

info@mears.com.ua
vusochan1212@gmail.com

Будова, особливості та відмінності лічильників води

Будова, особливості та відмінності лічильників води

Велика кількість та різноманітність пристроїв і конструкцій лічильників води (водомірів) може суттєво ускладнити вибір навіть досвідченому фахівцеві. Кожна конструкція має свої переваги і недоліки, вимагає особливих умов монтажу та експлуатації. Нижче буде розглянуто всі існуючі види вомірів,їх особливості,переваги та недоліки.

Механічний турбінний лічильник води ТУРБІННИЙ ЛІЧИЛЬНИК ВОДИ (тахометричний): 

В цих лічильниках води вісь обертання крильчатки турбінного витратоміра співпадає з віссю трубопроводу, на якому він встановлений. Турбінні лічильники випускаються з діаметром умовного проходу починаючи від від Ду40 і до Ду200 та застосовуються для вимірювання обсягу витрат великих об'ємів гарячої або холодної води. Для пом'якшення потрапляння потоку води на крильчатку турбінного водоміра перед нею встановлюють спеціальної форми обтічник,який спрямовує потік на лопаті під потрібним кутом.

Крильчастий механічний лічильник води:

Устройство и конструкция крыльчатого счётчика воды (водомера)

Ці види лічильників кадинально різняться від попереднього виду тим,що вісь обертання крильчатки перпендикулярна осі трубопроводу на який встановлюється водомір. Як правило, випускаються з типорозмірами не більше Ду50 і застосовуються для вимірювання малих витрат холодної або гарячої води.

*БАГАТОСТРУМЕНЕВІ ЛІЧИЛЬНИКИ ВОДИ (водоміри) - перед попаданням на крильчатку багатоструменевого водоміра потік розподіляється на кілька струменів, що забезпечує рівномірність потрапляння потоку води на робоче колесо. Похибка вимірювання витрати, що залежить від ступеня турбулентності потоку у багатоструменевих водомірів значно нижче, ніж у одноструменевих з аналогічними характеристиками. Габаритні розміри у багатоструменевих витратомірів трохи більше ніж у одноструменевими аналогів.

*ОДНОСТРУЙНИЙ ЛІЧИЛЬНИК ВОДИ - не має пристрою формування потоку води перед попаданням його на крильчатку.

*МОКРОХІДНИЙ ЛІЧИЛЬНИК ВОДИ (мокрохід) - вирізняється тим, що рахунковий механізм омивається потоком води,що проходить через витратомір. Мокрохідні водоміри чутливі до забруднень води механічними домішками, тому рекомендується їх застосування для чистих середовищ.

*СУХОХІДНІ ЛІЧИЛЬНИКИ ВОДИ - в цьому різновиді рахунковий механізм не контактує з водою, а обертання від крильчатки до рахунковому механізму передається за допомогою магнітних муфт.В переважної більшості лічильників корпус захищений від впливу магнітного поля, але ще існують різновиди з посиленим антимагнітним захистом. Сухохідні лічильники води, як правило, можна доукомплектувати герконовим датчиком з імпульсним виходом з метою приєднання їх до обчислювача, або для використання даних про витрату в схемах автоматизації.

*КОМБІНОВАНІ ЛІЧИЛЬНИКИ ВОДИ - застосовуються в системах з широким діапазоном зміни витрати. Конструктивно комбінований водомір складається з двох механічних водомірів в одному корпусі (або в спеціальний спосіб з'єднаних між собою). Лічильники води підбираються таким чином, щоб максимальна витрата для меншого водоміра був трохи більше мінімальної витрати для більшого водоміра. Перемикання з одного водоміра на інший відбувається автоматично при досягненні швидкості води певного значення.Спожита кількість води визначається як сума показань двох водомірів. За допомогою комбінованого лічильника вдається усунути один з основних недоліків механічних водомірів - малий діапазон вимірювання витрати.